X
  X

  PİYANO

  7 Sanat Akademi Eskişehir piyano kursu programına başlangıç yaşı öğrencilerimizin fiziksel ve bilişsel gelişimine göre değişkenlik gösterebilir.

  Piyano programımız haftanın 1 günü 1 saat’dir ve piyano derslerimiz birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır. Öğrencilerimizin bireysel algı ve gelişimlerine uygun bir program kapsamında profesyonelliğin yanında öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmesini hedefleyen 7 Sanat Akademi, bu akademik eğitim sürecinin sonunda her dönem sonunda düzenlenen konser ve resital gösterilerinde, tüm öğrencilerimiz kazandığı donanımı sahnede sergileyebilecek bir piyano eğitimi almış olur. 

  Piyano tuşlu çalgılar ailesinin bir üyesidir. 7.5 oktav ses genişliğine ve 88 tuşa sahiptir. 1770'lü yıllarda Bartolommeo Cristofori tarafından yapılmıştır. Gürlük terimlerinden olan piyano (hafif) ve forte (güçlü, kuvvetli)’nin uygulanamaması sebebiyle günümüzdeki piyano icat edilmiştir. İlk çıktığında gürlük terimlerinin anlamını taşıyan Piano-Forte iken zamanla adı Piyano ya dönüşmüştür.

  Piyano eğitiminde amaç beyin ile bedenin koordine bir şekilde hareket edebilmesini sağlamaktır. Piyano çalarken nota takibi yapmak, eseri aynı tempoda devam ettirmeye çalışmak odaklanmayı öğretir. Konsantrasyon süresinin uzamasını sağlar. Yapılan nota takibi zamanla hızlı kitap okuma becerisini geliştirir. Sağ ve sol beyni aynı anda kullanmak beyindeki sinirsel bağlantıları geliştirir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

   

  7 Sanat İletişim Bilgileri

  Adres: Batıkent Mah. Övgü Sok. No:1/A Tepebaşı/ESKİŞEHİR

  Tel: 0222 315 00 01

  Merhaba

  Programlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için veya ÜCRETSİZ deneme derslerimize kayıt olmak için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.