X
  X

  BATERİ

  7 Sanat Akademi Eskişehir bateri kursu başlangıç yaşı öğrencilerimizin fiziksel ve algısal gelişimine göre değişkenlik gösterse de genel olarak 7 yaş itibari ile öğrencilerimiz kayıt yaptırabilir.

  Bateri programımız haftanın 1 günü 1 saattir ve bateri derslerimiz birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır. Öğrencilerimizin bireysel algı ve gelişimlerine uygun bir program kapsamında profesyonelliğin yanında öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmesini hedefleyen 7 Sanat Akademi, bu akademik eğitim sürecinin sonunda her dönem sonunda düzenlenen konser ve resital gösterilerinde, tüm öğrencilerimiz kazandığı donanımı sahnede sergileyebilecek bir bateri eğitimi almış olur.

  Bateri, en standart haliyle Hi-hat, Trampet, Crash, Ride, Bass Davul ve 3 adet Tom Tom (Hi-Tom, Low-Tom ve Floor Tom) dan oluşur. Stick baget, fırça baget ve benzeri ekipmanlar kullanılarak, Bateri setindeki davullar ve zillere vurulur ve çeşitli tempolarda ritimler bu şekilde icra edilir. Basit ya da zor ritimlerin hemen hepsinde el-ayak koordinasyonu kullanılır. Bateri eğitimi temelde ritim kulağı, koordinasyon becerileri ve herhangi bir müzikle ritmik uyum sağlamayı hedeflese de öte yandan erken yaşta çocukların kas-kemik gelişimine, işitsel hafızalarının gelişimine ve dikkat dağınıklığı problemlerinin aza indirgenmesine de yardımcı olur. 

  Bateri icrasında genel bilinen nota sistemiyle farklılık gösteren Perküsyon notasyonu kullanılır. Eğitimde takip edilen egzersiz ve metodlarda olduğu gibi yazılan eserlerde de bu nota biçimi kullanılır. Genelde bir Eşlik Enstrümanı olarak kullanılan Bateri, solo performansların da sergilenebildiği bir vurmalı çalgıdır.  Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

   

  7 Sanat İletişim Bilgileri

  Adres: Batıkent Mah. Övgü Sok. No:1/A Tepebaşı/ESKİŞEHİR

  Tel: 0222 315 00 01

  Merhaba

  Programlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için veya ÜCRETSİZ deneme derslerimize kayıt olmak için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.